biuro@klr.com.pl

+48606301824

Roman Klimczyk
Kategoria: /

2019 01 21woda

Doświadczenia zebrane podczas realizacji 2 projektów, wypraw głodówkowych na Filipiny, Bantayan 2018 i do Kambodży , Koh Rong 2019 przyczyniły się do postawienia tezy zawierającej ocenę prawidłowości wyboru, jak i czym powinniśmy uzupełniać płyny podczas głodówek w Azji.

W 2018 roku na Filipinach pojawiło się niemal 200 osób, z czego nieco ponad 160 związanych ściśle z uczestnictwem w naszym projekcie, w roku 2019 pojęliśmy się organizacji tylko grupy 14 osobowej (na wskutek wydarzeń losowych odpadło przed samym wylotem 6 osób). Realizuje się również grupa komercyjna pod ścisłym patronatem Grzegorza Śleziaka na Bantayan, ale nie mam żadnych informacji o jej przebiegu.

Grupa z wyprawy Koh Rong 2019 była budowna bardzo spontanicznie - decyzja w listopadzie, wylot w styczniu - stąd takie ograniczenia. Niemniej doświadczenia z zeszłego roku zaowocowały dużo lepszą logistyką i zmianą organizacji wyprawy na miejscu, co spotkało się (a właściwie spotyka) z entuzjazmem jej uczestników. Bardzo bogaty program o walorach turystycznych w fazie pierwszej, liczne wykłady i prelekcje w w fazach następnych plus liczne wycieczki i lokalne atrakcje powodują że jeden z najważniejszych czynników poprawy zdrowia - nasza psychika - ma tu wręcz wyśmienite warunki do regeneracji i wprowadzenia wszystkich w nastruj pozytywnego myślenia i chęci działania. I jest podstawą do następnych etapów - głodówki. Na dzień dzisiejszy jesteśmy już na 12 dniu głodówki, a ze względu na ograniczenia czasowe, reportaże z wyprawy są realizowane na bieżąco tylko na stronce Facebook-ewej : https://www.facebook.com/Wyprawa-na-Koh-Rong-Kambodża

Super User
Kategoria: /
laznia sauna 2019 2Podobnie jak wiele nowych trendów odnowy biologicznej, sauna na podczerwień zapewnia listę korzyści zdrowotnych związanych z oczyszczaniem - od utraty wagi i poprawy krążenia po łagodzenie bólu i usuwanie toksyn z organizmu.Ale tak jak w przypadku tak wielu szaleństw zdrowotnych, jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, warto zrobić z należytą starannością, aby dowiedzieć się, jak wiarygodne są wszystkie te imponujące twierdzenia.
Aby pomóc Ci dotrzeć do sedna nauki stojącej za saunami na podczerwień - i dowiedzieć się, czy te obietnice zdrowotne faktycznie mają jakąś wartość za sobą - poprosiliśmy trzech naszych ekspertów ds. Zdrowia, aby rozważyli tę sprawę: Cynthia Cobb, DNP, APRN , pielęgniarka specjalizująca się w zdrowiu kobiet, estetyce i kosmetykach oraz pielęgnacji skóry; Daniel Bubnis, MS, NASM-CPT, NASE Level II-CSS , krajowy certyfikowany trener personalny i instruktor wydziału w Lackawanna College; oraz Debra Rose Wilson, PhD, MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT , profesor nadzwyczajny i holistyczny lekarz.
Super User
Kategoria: /
hydrokolonoterapia2

Hydrokolonoterapia

Nasze zdrowie w dużej mierze zależne jest od higieny życia oraz właściwej reakcji na sygnały dawane nam przez organizm. Niestety często jedyną naszą reakcja , na sygnały dawane nam przez organizm jest przyjęcie kolejnej dawki  środków przeciwbólowych. Uśmierzamy ból ale poprzez brak leczenia właściwego doprowadzamy do rozwoju choroby czego skutki mogą być katastrofalne. Większość chorób wynika z naszych zaniedbań i braku świadomości jak ważne jest zdrowie.
Kolonoterapia popularnie zwana lewatywą jest zabiegiem znanym i stosowanym od wieków.

Ośrodki sanatoryjne oraz szpitale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt pozwalający w komfortowy sposób przeprowadzić zabieg oczyszczenia jelita grubego. Kolonoterapia od wieków przynosi ulgę. Polega ona na oczyszczeniu jelita grubego ze złogów i kamieni kałowych. Zalegające niewydalone substancje przyciągają wiele szkodliwych bakterii, które wytwarzają toksyny, jako produkt uboczny ich aktywności rozkładającej te odpady.

Super User
Kategoria: /

imagesNiezwykle ważnym elementem głodówek jest oczyszczanie organizmu, a więc oczyszczanie systemu trawiennego, jelit, wątroby, jelita grubego. Wspieramy to różnymi środkami ziołowymi, preparatami chemicznymi czy też opierając się na produktach farmacji. Są to przeważnie środki wywołujące silne biegunki, czasem wymioty (wskazane w pierwszych godzinach oczyszczania i podjęcia się głodówki leczniczej).

Większość preparatów powoduje u nas oczyszczenia, biegunki, których celem jest pozbycie się starych złogów, pasożytów, kamieni i ogólnie wszystkich pozostałości niepotrzebnych śmieci zalegających w naszych jelitach. Środki przeczyszczające w rodzaju solu Epson (siarczan magnezu) działają bardzo skutecznie przeczyszczając całe jelita i powodując szybie wydalanie ich poza nasze ciało. Powinniśmy pamiętać aby w trakcie takiego oczyszczania zużywać duże ilości wody, abyśmy mieli jakiekolwiek treści w jelitach, które dały by ten oczyszczający efekt.

Już 3 dniowa głodówka powoduje restart układu immunologicznego

Super User
Kategoria: /

 

Żyjemy w szerokościach geograficznych dobrobytu, obfitości oraz przesadnej konsumpcji, w których planowane okresy głodu są rezultatem wyboru, a nie przymusu. Co więcej, są również wyznacznikiem świadomości potrzeb własnego organizmu.

Filozofia żywieniowa Intermittent Fasting (IF) i jej spektakularne — udokumentowane dziesiątkami badań — korzyści zdrowotne, stały się ważnym elementem kultury optymalizacji zdrowia. Jej założenia stoją jednak w sprzeczności z wytycznymi, tak dobrze znanymi z książek o żywieniu człowieka.

Zostaliśmy zaprogramowani społecznie aby dostarczać organizmowi co najmniej 3 posiłki dziennie (a najlepiej 5, jeśli tkwisz w starej szkole budowania sylwetki), ponieważ pożywienie jest ważne, żeby ciało mogło się regenerować.

Super User
Kategoria: /
Proponowana kuracja oczyszczająca dla dorosłych - dzieciom zmniejszamy dawki wg instrukcji na opakowaniach !!!
Produkowane są różne odmiany probiotyków, każdy z rodzajów zawiera różne kolonie bakterii i przeznaczony jest dla różnych technologii używania. Część tych bakterii możemy namnożyć sobie sami produkując wyśmienite jogurty czy zsiadłe mleka, w których mamy rozwiniętą florę bakteryjną z tych wyselekcjonowanych świetnie działających szczepów bakterii. Część przystosowana jest do spożycia w formie kapsułek i mają one inne zadania - przeniknąć przez żołądek do jelit i tam wprowadzić probiotyki. Bez kapsułek mogą one "polec" już w żołądku, w środowisku kwasowym. Przebieg kuracji sugerowany jest przez producenta, firmę Narine :
Roman Klimczyk
Kategoria: /

przodkowie czlowiekaZgodnie z różnymi oficjalnymi teoriami żyjemy jako gatunek człowieczy około 200 tysięcy lat, w teorii wywodząc się z linii rozwojowej małp człekokształtnych. Przynajmniej tak dowodzi teoria Darwina, którego dogmaty stały się opoką ewolucyjnej teorii rozwoju wielu gatunków. Jest bardzo wiele sygnałów, że było to czyste hochsztaplerstwo i naukowy przekręt, wykazano że badania Darwina zawierały mnóstwo manipulacji i przekłamań a on sam w drugiej części swego życia został odsunięty od naukowych środowisk ze względu na ewidentne oszustwa.