biuro@klr.com.pl

+48606301824

Super User
Kategoria: /

 

Co to jest glejak?

Glejak jest rodzajem guza mózgu, który wyrasta z komórek glejowych.  Komórki glejowe wspierają komórki nerwowe energią i składnikami odżywczymi i pomagają utrzymać barierę krew-mózg. Istnieją różne typy komórek glejowych, z których każda ma inną funkcję:

Astrocyt - transportuje składniki odżywcze i utrzymuje neurony na miejscu
Oligodendrocyt - zapewnia izolację (mielinę) do neuronów
Mikroglej - trawi martwe neurony i patogeny
Komórki wyściółki - wyścielają komory i wydzielają płyn mózgowo-rdzeniowy

 

Glejak to termin ogólny używany do opisania różnych typów guzów glejowych: gwiaździaka, skąpodrzewiaka i glejaka. Glejaki różnią się swoją agresywnością lub złośliwością. Niektóre są wolno rosnące i mogą być uleczalne.  Inne są szybko rosnące, inwazyjne, trudne do leczenia i mogą się powtórzyć.

Super User
Kategoria: /
3d obraz komórki raka

MOSKWA, 12 listopada - Wiadomości RIA . Biolodzy molekularni z Niemiec odkryli mechanizm komórkowy, którego "rozpad" był przyczyną rozwoju około jednej trzeciej przypadków raka. Ich wnioski zostały przedstawione w czasopiśmie Nature Communications.

"Z jednej strony" chaos chromosomalny "powstały w wyniku pojawienia się defektów w systemie naprawy DNA powoduje prawdziwy horror, z drugiej zaś odkrycie jego korzeni dało nam inną metodę walki z nowotworami. że komórki rakowe umrą, a zdrowe przeżyją "- powiedział Aurelie Ernst z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu.


HIV
Rosyjscy biolodzy odkryli, dlaczego HIV czasami powoduje raka

Rak a terapia dr Simoncini

Renata Klimczyk
Kategoria: /

simoncini1Dr Simoncini włoski lekarz onkolog dokonał odkrycia w wyniku swoich wieloletnich badań, , że nowotwory są infekcjami pleśniowymi. Poprzez swoje twierdzenie , obalił dotychczasowy mit , że choroby nowotworowe mają podłoże genetyczne.

Simoncini stwierdził, że przyczyną nowotworów są pleśnie Candidy we wszystkich jej odmianach, a nie anomalie podziałów komórkowych, przy których konieczne było stosowanie terapii chemicznych. Grzyb Candida występuje w naszym organizmie zawsze, natomiast nasz system odpornościowy utrzymuje go pod kontrolą. Jednak gdy nasz układ immunologiczny nie funkcjonuje prawidłowo , wówczas dochodzi do nadmiernego rozrostu grzyba i pojawiają złośliwe guzy rakowe. Przerzuty natomiast , to nic innego jak opuszczające swoje siedziby kolonie pleśni.

DPI nowość w walce z rakiem

Renata Klimczyk
Kategoria: /

Największym problemem w przypadku chorób nowotworowych jest kwestia przerzutów , wywołanych rozsiewaniem komórek macierzystych guza. Istotną kwestia dla naukowców była możliwość spowodowania braku możliwości odzywiania się komórek rakowych. Kwestia zagłodzenia  związana była z możliwościa odcięcia tym komórkom zasilania energetycznego. Związane to było z odpowiednim oddziaływaniem na mitochondria, które są przede wszystkim odpowiedzialne za dostarczanie energii komórkom.