biuro@klr.com.pl

+48606301824

Super User
Odsłony: 37567

Wodorowego testu oddechowego używa się by zdiagnozować czy Pacjent cierpi na nietolerancje pokarmowe - nietolerancja laktozynietolerancja fruktozy lub przerost flory bakteryjne SIBO oraz długi czas pasażu jelitowego. Badamy również na obecność nietolerancji słodzików popularnie używanych w produktach spożywczych: nietolerancja na sorbitol oraz nietolerancja na xylitol. Jest to badanie bezinwazyjne, nie wiążące się z niedogodnościami dla Pacjenta. Polega na wydmuchiwaniu powietrza przez ustnik wprost do urządzenia, które analizuje ilość wydychanego z organizmu wodoru. Po zestawieniu wartości wydychanego wodoru z wartością bazową, określa się czy Pacjent cierpi na badaną dolegliwość.

Wodorowy test oddechowy - procedura:

  1. weryfikacja czy Pacjent jest na czczo,
  2. pobierany jest odczyt bazowy - pierwszy wydech powietrza bez podanego odczynika
  3. podanie właściwego dla określonego badania odczynnika
  4. pobieranie pomiarów właściwych w określonym czasie (co 15-30 minut),
  5. przeważnie przedział czasowy badania zamyka się w 2 godzinach, W szczgólnych przypadkach może ono wydłużyć się jeszcze o 1 godzinę, po zakończeniu badania dokonujemy analizy wyników.

Pacjent może opuścić gabinet zaraz po zakończeniu badania.

Poniżej prezentujemy ulotkę informacyjną. Można ją pobrać i wydrukować.

Wodorowy Test Oddechowy - ulotka

źródło: https://gastrolog.krakow.pl/wodorowy-test-oddechowy?gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOOv-vdiZev5gV_UsOCtDmCv6TGYJ7UtrFIfeJfJfYNu8XUiFtNoPaxoCXZ8QAvD_BwE&fbclid=IwAR2IboJtMClHWlEUx4lWE2oXzLBEe7clY2_2wbNZT7iTvBIKAzjLSK42gfs

Kategoria: