biuro@klr.com.pl

+48606301824

Super User
Odsłony: 10176
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Badanie Covid-19 : Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego Wenzhou w prowincji Zhejiang pod kierunkiem dr Don Chen wykazało, że prawie wszyscy pacjenci z Covid-19 wykazywali hipokaliemię i że suplementacja jonami potasu była jednym z wielu czynników pomagających w ich wyzdrowieniu .


Hipokaliemię najlepiej opisać jako niski poziom jonów potasu (K +) w surowicy krwi. Łagodny niski poziom potasu zazwyczaj nie powoduje objawów. Objawy mogą obejmować uczucie zmęczenia, skurcze nóg, osłabienie i zaparcia. Niski poziom potasu zwiększa także ryzyko nieprawidłowego rytmu serca, który jest często zbyt wolny i może powodować zatrzymanie akcji serca.
Stwierdzono, że koronawirus SARS-CoV-2 atakuje komórki ludzkie poprzez receptory ACE2 (enzym konwertujący angiotensynę-2), atakuje również układ renina-angiotensyna (RAS), powodując niski poziom elektrolitów w szczególności jonów potasu.

Aktualizacje badań Covid-19: chińskie badania ujawniają hipokaliemię występującą u prawie wszystkich pacjentów z Covid-19

Badanie z udziałem 175 pacjentów we współpracy ze Szpitalem Wenzhou wykazało, że prawie wszyscy pacjenci wykazywali hipokaliemię, a dla tych, którzy już mieli hipokaliemię, sytuacja pogorszyła się drastycznie wraz z postępem choroby.
Jednak z badania wynika, że ​​pacjenci dobrze reagowali na suplementy jonów potasu i mieli większą szansę na powrót do zdrowia.
Naukowcy zauważyli, że koniec utraty K + w moczu wskazuje na dobre rokowanie i może być wiarygodny jako czuły biomarker bezpośrednio odzwierciedlający koniec niekorzystnego wpływu na układ RAS.
Badanie to nie zostało jeszcze zweryfikowane i zostało opublikowane na otwartej platformie medRvix: ( https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.02.27.20028530v1.full.pdf+html )
Jednak lekarze w różnych szpitalach w Wuhan, Szanghaju i Guangdong obserwowano podobne zdarzenia, a także stwierdzono, że suplementacja jonami potasu pomogła pacjentom w wyzdrowieniu.
Najnowsze informacje na temat badań naukowych nad Covid-19 można znaleźć pod adresem: Thailand Medical News

Źródło: Covid-19 Research 09 marca 2020 13 dni temu

 Powyższy artykuł jest przedrukiem i nie był recenzowany [co to znaczy?]. Raportuje nowe badania medyczne, które nie zostały jeszcze ocenione i dlatego nie powinny być wykorzystywane do kierowania praktyką kliniczną. Nie stanowi też porady medycznej ani żadnych zaleceń terapii. Zawiera jedynie znalezione informacje dotyczące różnych opraowań naukowych i praktyki medycznej, zgodnie z zasięgniętą wiedzą u źródeł, z których większość jest tu cytowana. Każde działanie terapeutyczne powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym lub specjalistą o przygotowaniu zawodowym umożliwiającym ocenę tych materiałów.