biuro@klr.com.pl

+48606301824

baner720x96
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Wycieczka części grupy do Market Garden
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur , rynek z owocami
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur nocą..
 • Teneryfa 2019
  Teneryfa 2019
  Rekonesans 2019
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Singapur Market Garden
 • Koh Rong 2019
  Koh Rong 2019
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
Super User
Odsłony: 52282
Powstają zarysy koncepcyjne stworzenia bazy chorób i terapii, oraz zbioru danych dotyczących wielu aspektów dotyczących zdrowia w ujęciu holistycznym, ponad sztucznymi podziałami według działów jak medycyna akademicka, ziłolecznictwo, farmakologia, energoterapia, biochemia, psychosomatyka zdrowia, energetyka. Zdrowie jest jedno i nie jest związane z jedną tylko dziedziną którą ogólnie możemy nazwać medycyną. To związek wielu czynników i niestety ale często traktowane są przez wielu specjalistów z wąskich dziedzin jako jedyne słuszne rozwiązania, podczas gdy przyczyny leżą zupełnie gdzie indziej i działania wspólne, takie właśnie szeroko  pojęte dają sznsę nie tylko na doraźne pozbycie się problemów, ale całkowite ich wyeliminowanie z naszej przestrzeni.
Cóż dadzą nam nawet najlepsze pigółki czy terapie, jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych czy nie wyeliminujemy przyczyn środowiskowych naszych problemów zdrowotnych?  Kto , jaki specjalista potrafi zidentyfikować i zlokalizować przyczynę np. promieniowania bliskiego nadfajnika sieci GSM i jego wpływu na nasze zdrowie, szczególnie jeśli pijemy np. wodę ze źródła które zawiera pierwiastki które na przestrzeni lat powodują różne zakłócenia stanu zdrowia?
Czy w obecnym systemie jest to robione automatycznie, że weryfikujemy diagnozę lekarzy specjalistów z innych dziedzin medycyny? A to właśnie złe diagnozy są najczęstrzą przyczyną przewlekłych schorzeń i wieloletnich problemów zdrowotnych.
W odpowiedzi na te problemy powstała koncepcja zbudowania bazy wiedzy o chorobach, w ujęciu różnych opinii i ocen terapii, stosowanych suplementów, mikroelementów, medykamentów i ich oceny przez pacjentów czy ich opiekunów.
Jest wiele grup na portalach społecznościowych, które często w sposób nieświadomy realizują taką misję, ale forma znalezienia tam jakiejkolwiek informacji potrzebnej nam w danym momencie jest ciężkim tematem i najczęściej wiąże się z powstawaniem nowych wątków i nowego wątku dyskusyjnego, co nie zawsze wskazuje wszystkie aspekty leczniczych procedór w danym problemie.
Angażuje to też zupełnie niepotrzebnie czas i uwagę wielu osób, z których niektóre na jeden temat wypowiadają się wielokrotnie w wielu takich właśnie wątkach.
Obecnie staramy się zorganizować zespół redakcyjny który wsparłby merytorycznie takie działania.