biuro@klr.com.pl

+48606301824

baner720x96
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Wycieczka części grupy do Market Garden
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur , rynek z owocami
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur nocą..
 • Teneryfa 2019
  Teneryfa 2019
  Rekonesans 2019
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Singapur Market Garden
 • Koh Rong 2019
  Koh Rong 2019
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
Super User
Odsłony: 19232
Badania nad koronawirusem: niemieccy naukowcy identyfikują japoński lek, mesylan kamostatu, który można by zastosować w leczeniu Covid-19
Źródło: Coronavirus Drug Research 07 marca 2020 9 dni temu
Coronavirus Drug Research : Zespół niemieckich naukowców zajmujących się wirusologią, genomiką i farmaceutą w Leibniz Institute for Primate Research zidentyfikował istniejący japoński lek o nazwie Camostat Mesylate (nazwa handlowa: Foipan), który może leczyć chorobę Covid-19 spowodowaną przez SARS - koronawirus CoV-2.

 
Oprócz współpracy Charité - Universitätsmedizin Berlin, Fundacji Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze, BG-Unfallklinik Murnau, LMU w Monachium, Instytutu Roberta Kocha i Niemieckiego Centrum Badań nad Zakażeniami, opublikowane badania zostały opublikowane w czasopiśmie Cell. ( https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)30229-4?rss=yes)
 
Nowe badania początkowo rozpoczęły się od zrozumienia wejścia koronawirusa SARS-CoV-2 do ludzkich komórek gospodarza i opracowania strategii jego blokowania.
 
Nowy koronawirus zależy od białek „szczytowych” na swojej powierzchni, aby przyłączyć się do receptorów ACE2 (enzym konwertujący angiotensynę 2) komórek ludzkich w celu uzyskania dostępu.
 
Wyniki badań wykazały, że SARS-CoV-2 wymaga białka komórkowego lub proteazy obecnej w organizmie ludzkim zwanym TMPRSS2, aby dostać się do komórek gospodarza. Ta proteaza jest potencjalnym celem interwencji terapeutycznej.
 
Następnie naukowcy sprawdzili, czy są dostępne środki farmaceutyczne, które mogłyby zatrzymać wejście koronawirusa SARS-CoV-2 do komórki poprzez zatrzymanie działania proteazy TMPRSS2. Na podstawie wcześniejszych prac nad SARS-CoV w 2003 r. Zidentyfikowali jednego potencjalnego kandydata o nazwie mesylan kamostatu i wykazali, że lek powstrzymał SARS-CoV-2 przed infekcją komórek płuc w badaniach in vitro.
 
Dr Markus Hoffmann, doktor naukowiec w Zakładzie Biologii Zakażeń Niemieckiego Centrum Prymasów, Leibniz Institute for Primate Research, Göttingen, Niemcy i pierwszy autor artykułu powiedział Thailand Medical News: „Odkryliśmy, że SARS-CoV-2, podobnie jak SARS -CoV, wykorzystuje białka gospodarza ACE2 i TMPRSS2 do wchodzenia do komórek. Oba koronawirusy powinny zatem zainfekować podobne komórki u pacjentów i mogą powodować choroby poprzez podobne mechanizmy. ”

Opracowywanie nowych leków na choroby zakaźne, a nawet choroby, takie jak rak lub stany neurologiczne, może zająć dużo czasu, ale zmiana przeznaczenia istniejącego leku farmaceutycznego może przyspieszyć ten proces.
 
Ponieważ mesylan kamostatu został już przetestowany na ludziach i został już zatwierdzony przez japońską FDA, chociaż nie specjalnie do leczenia choroby COVID-19, można go łatwo zmienić.
 
Dr Stefan Pöhlmann, profesor z tego samego instytutu w Getyndze, dodał: „Z naszej wcześniejszej pracy wiedzieliśmy, że mesylan kamostatu był aktywny przeciwko innym koronawirusom, w tym SARS-CoV. Dlatego sprawdziliśmy, czy jest on również aktywny przeciwko SARS-CoV-2. Nasze badania pokazują, że mesylan kamostatu blokuje infekcję komórek cząstkami podobnymi do SARS-CoV-2 oraz autentycznymi, pochodzącymi od pacjenta SARS-CoV-2. Ponadto mesylan kamostatu hamował infekcję ważnych komórek docelowych, takich jak komórki nabłonka płuc człowieka ”.
 
Preparat farmaceutyczny mesylan camostatu został już zatwierdzony w Japonii do leczenia szeregu stanów niezakaźnych u ludzi, takich jak przewlekłe zapalenie trzustki i refluksowe zapalenie przełyku, a także przeprowadzono testy na modelach zwierzęcych zakażonych SARS-CoV, chociaż jeszcze nie został przetestowany na ludziach z COVID-19.
 
Konieczne mogą być dodatkowe badania na zwierzętach i ludziach w celu wykazania jego skuteczności i bezpieczeństwa, zanim będzie można je szybko śledzić przez amerykańską FDA.
 
Jednak istotnym problemem jest to, że TMPRSS2 może nie być jedyną proteazą kontrolującą priming szczytowy, a zatem blokowanie go może być nieskuteczne u ludzi, ponieważ inne proteazy mogą działać jako kopie zapasowe, wciąż umożliwiając wirusowi wejście do komórek.
 
Pytanie o to, jak lek może faktycznie wpływać na zdolność wirusa do wywoływania choroby u ludzi, jest również kolejnym problemem, ponieważ nowy koronawirus ma inne sposoby wchodzenia do komórki, co dobrze pokazują najnowsze badania. https://www.thailandmedical.news/news/breaking-latestcoronavirus-research-reveals-that-the-virus-has-mutated-gene-similar-to-hiv-and-is- 1,000-times-more-potent - )
 
Na dzień dzisiejszy nie są one zatwierdzonymi przez FDA metodami leczenia COVID-19, ale w ubiegłym tygodniu National Institutes of Health ogłosiło, że remdesivir leków przeciwwirusowych rozpoczął testy w badaniach klinicznych na ludziach w USA
 
Remdesivir, autorstwa Gilead Sciences, wcześniej okazał się obiecujący w zapobieganiu chorobie koronawirusowej MERS w testach na modelach zwierzęcych i jest już stosowany w badaniach na ludziach w Wuhan. Użyto go również w ramach „współczucia” u pierwszego amerykańskiego pacjenta zakażonego koronawirusem.
 
Są jednak pewne niedociągnięcia leku ze względu na jego toksyczność i wpływ na pacjentów w ciężkich warunkach krytycznych.
 
Istnieje również obawa, że ​​rozwijający się SARS-CoV-2 może rozwinąć odporność na większość testowanych na nim antywirusów, jako początkowe skuteczne protokoły antywirusowe stosowane w Chinach we wczesnych stadiach epidemii „utraconej” skuteczności wzdłuż sposób.
 
Aby uzyskać więcej informacji na temat najnowszych badań nad Coronavirus Drug , zaloguj się na: https://www.thailandmedical.news/

Prosimy również o pomoc w udostępnianiu naszej witryny i artykułów online jako biednej jednostki, która nie jest nastawiona na zysk, nie mamy żadnego wsparcia ze strony żadnego tajlandzkiego rządu ani prywatnych firm, ponieważ większość tajlandzkich firm i korporacji nie uważa, że ​​zdrowie problemów medycznych ma znaczenie ponieważ są bardziej zajęci własną chciwością. Nie otrzymujemy również wsparcia od lokalnych prywatnych szpitali i firm farmaceutycznych, dlatego nie mamy środków na opłacenie amerykańskich platform mediów społecznościowych takich jak Facebook, LinkedIn i Twitter, których lokalne biura i biura regionalne w Singapurze, Tajlandii i Indiach obniżą się widoczność Twojego kanału, ponieważ nie reklamujesz się z nim. Na przykład z LinkedIn, chociaż mamy około 12 000 obserwujących na naszym osobistym koncie, ale mniej niż 200 może faktycznie zobaczyć nasze codzienne posty, gdy LinkedIn obniża kanał. Ten sam problem dotyczy również Twittera. Zasadniczo jesteśmy tajlandzkim medioznawcą medycznym i ogólnym mediatechem, który nigdy nie otrzymał żadnego wsparcia od podmiotów w Tajlandii z powodu rozpowszechnienia nepotyzmu, korupcji, a także ego i niekompetencji ze strony niektórych wyższej kadry kierowniczej, a także z faktu, że Thais nie umieć współpracować i współpracować!

Chcielibyśmy podziękować 3,2 milionom zwykłych czytelników, którzy śledzili nas do tej pory.


źródło: https://www.thailandmedical.news/news/coronavirus-drug-research-german-researchers-identify-japanese-drug,-camostat-mesylate-that-could-be-repurposed-to-treat-covid-19

Kategoria: