biuro@klr.com.pl

+48606301824

Super User
Odsłony: 618
Z okładki New Psychology of Health

Naukowcy zajmujący się psychologią domagają się większego uznania, że ​​powiązania społeczne są tak samo ważne dla zdrowia jak regularne ćwiczenia lub nie palenie.

Profesor Alex Haslam z University of Queensland do tej pory powiedział, że praktykujący nie mieli jasnego zestawu wytycznych, aby poradzić sobie z niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi izolacji społecznej.

„Istnieje wiele dowodów na to, że ludzie tracą cenne członkostwo w grupach, co ma szkodliwy wpływ na zdrowie” - powiedział profesor Haslam.

31 maja 2018 r

„Może się to zdarzyć, gdy nowe matki doświadczają utraty kontaktu z przyjaciółmi, gdy nowi uczniowie zaczynają uniwersytet i walczą o dopasowanie, kiedy emeryci przestają pracować lub gdy starsi dorośli przenoszą się do domów opieki i tracą połączenie ze swoją społecznością”.

Nowa książka „Nowa psychologia zdrowia: odblokowanie kuracji społecznej” autorstwa naukowców ze Szkoły Psychologii UQ analizuje wpływ przynależności do grupy społecznej i tożsamości społecznej na zdrowie i może stanowić podstawę „leczenia społecznego”.

„Książka analizuje rolę procesów grupowych i tożsamościowych oraz ich wkład w takie choroby, jak depresja, stres, uraz, starzenie się i uzależnienie” - powiedział profesor Haslam.  „Ta analiza stanowi podstawę do opracowania nowych rozwiązań”.

Współautorzy książki - Profesor Catherine Haslam, Profesor Jolanda Jetten, Dr Tegan Cruwys, Dr Genevieve Dingle i Profesor Haslam - korzystają z połączonej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie społecznej, klinicznej, zdrowotnej, organizacyjnej i neuropsychologicznej.  Szeroki zakres tematów obejmuje rolę członków grupy w podejmowaniu decyzji o angażowaniu się w problematyczne zachowania, takie jak palenie lub nadmierna dieta, wychodzenie ze stresu, urazu i depresji oraz w zwalczaniu bólu.

„Ważne jest, aby ludzie rozumieli, że we wszystkich tych przypadkach zdrowie psychiczne kształtowane jest nie tylko przez dołączenie do grupy, ale przez postrzeganie grupy jako znaczącej części tego, kim jest” - powiedział profesor Haslam. „Głównym tematem jest to, że brak poczucia„ nas ”jest związany z szeregiem problemów zdrowotnych, które badamy, ale jest to również główny cel interwencji”.

Profesor Alex Haslam powiedział, że książka jest przeznaczona dla naukowców, studentów i praktyków w tej dziedzinie, a także dla osób zajmujących się skutkami zdrowotnymi izolacji społecznej.  „Mamy nadzieję, że ta książka zmieni sposób, w jaki ludzie myślą o zdrowiu i pokaże im, w jaki sposób można kultywować powiązania społeczne, aby zapewnić długoterminowe pozytywne wyniki zdrowotne”.

Media: profesor Alex Haslam, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , +61 468 547 291, @alexanderhaslam; Kirsten O'Leary, UQ Communications, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , +61 73365 7436, @UQhealth.

Kategoria: