biuro@klr.com.pl

+48606301824

diablo
Kategoria:

Pyłek sosny pozyskiwany z męskich kwiatostanów Sosny Mansona na dziewiczym terenie gór Qin Muntain. Jest najbogatszym prekursorem testosteronu oraz estrogenów. Wykazuje korzystny wpływ na poprawę zdrowia. Przywraca równowagę hormonalną u mężczyzn i kobiet. Pyłek sosny zawiera ponad 200 aktywnych biologicznie substancji : 18 rodzajów aminokwasów, ponad 100 enzymów i kwasów nukleinowych, witaminy, kwasy tłuszczowe, lecytynę, flawonoidy, polisacharydy. W Chinach pyłek sosny był znany 2 tysiące lat temu. Na dworze cesarskim był ceniony szczególnie wśród pań za swoje właściwości odmładzające W czasach współczesnych na nowo odkryty przeżywa swój renesans w takich krajach jak Chiny, Korea, Japonia oraz USA. W USA ceniony jest szczególnie przez ludzi uprawiających fitness oraz kulturystykę W Azji wykorzystuje się pyłek sosny w specjalnym programie żywieniowym, którego celem jest zwiększenie energii i witalności oraz odwrócenie procesu starzenia – tak u kobiet jak i mężczyzn.. Już po kilku tygodniach konsumenci mogą doświadczyć odnowy całego systemu fizjologicznego. Pyłek sosny nie jest lekiem, jednak coraz więcej ludzi stosuje go jako naturalną substancję odżywczą , która skutecznie zwiększa liczbę plemników oraz podnosi popęd seksualny. Ale nie tylko; pyłek sosny wykazuje bardzo wyraźne działanie odmładzające skóry, poprawia system odpornościowy. Niektóre substancje zawarte w pyłku eliminują toksyny z organizmu.

Czytaj więcej: Pyłek sosny kruszony
Super User
Kategoria:

Wodorowego testu oddechowego używa się by zdiagnozować czy Pacjent cierpi na nietolerancje pokarmowe - nietolerancja laktozynietolerancja fruktozy lub przerost flory bakteryjne SIBO oraz długi czas pasażu jelitowego. Badamy również na obecność nietolerancji słodzików popularnie używanych w produktach spożywczych: nietolerancja na sorbitol oraz nietolerancja na xylitol. Jest to badanie bezinwazyjne, nie wiążące się z niedogodnościami dla Pacjenta. Polega na wydmuchiwaniu powietrza przez ustnik wprost do urządzenia, które analizuje ilość wydychanego z organizmu wodoru. Po zestawieniu wartości wydychanego wodoru z wartością bazową, określa się czy Pacjent cierpi na badaną dolegliwość.

Wodorowy test oddechowy - procedura:

  1. weryfikacja czy Pacjent jest na czczo,
  2. pobierany jest odczyt bazowy - pierwszy wydech powietrza bez podanego odczynika
  3. podanie właściwego dla określonego badania odczynnika
  4. pobieranie pomiarów właściwych w określonym czasie (co 15-30 minut),
  5. przeważnie przedział czasowy badania zamyka się w 2 godzinach, W szczgólnych przypadkach może ono wydłużyć się jeszcze o 1 godzinę, po zakończeniu badania dokonujemy analizy wyników.

Pacjent może opuścić gabinet zaraz po zakończeniu badania.

Poniżej prezentujemy ulotkę informacyjną. Można ją pobrać i wydrukować.

Wodorowy Test Oddechowy - ulotka

źródło: https://gastrolog.krakow.pl/wodorowy-test-oddechowy?gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOOv-vdiZev5gV_UsOCtDmCv6TGYJ7UtrFIfeJfJfYNu8XUiFtNoPaxoCXZ8QAvD_BwE&fbclid=IwAR2IboJtMClHWlEUx4lWE2oXzLBEe7clY2_2wbNZT7iTvBIKAzjLSK42gfs

diablo
Kategoria:

2017 04 08 14.40.59Podczas konferencji "Wiosna Zdrowia" odbywającej się w Katowickim Spodku w 2017 roku zupełnie przypadkiem odkryliśmy niesamowitą właściwość soku z brzozy. Badając Generator H+ i jego skuteczność w wytwarzaniu redox-u w wodzie zakupionej w butelkach PET (wodzie mineralnej), zupełnie przypadkiem włożyliśmy przyrząd pomiarowy do soku z brzozy. Zaskoczenie nasze było ogromne - okazało się że nasz sok miał poziom potencjału -440mV !

W pierwszym momencie potraktowaliśmy to jako błąd pomiaru, lub czujnika, ale kontrolne badanie wody z butelki wskazało poprzedni wynik na poziomie +230mV, więc relatywnie pomiar powinien być prawidłowy. Sok który sprawdzaliśmy miał już około 24 godzin i miał pierwsze cechy rozpoczęcia procesów fermentacji.

Analizując ten temat, w pierwszych chwilach padła właśnie teza że to wynik tego właśnie procesu i podniesiony REDOX jest efektem pracy enzymów, będących składnikiem soku - sok zaczynał wykazywać pierwsze objawy fermentacji, co było efektem naturalnym i jak najbardziej prawidłowym. Trafiliśmy jednak na inne wytłumaczenie tego zjawiska - jest to efekt działania pompy wodorowej która jest odpowiedzialna w drzewie za swoiste "pompowanie" soków i życiowych płynów z korzeni do gałęzi drzewa. Według znalezionych informacji drzewo średniej wielkości pompuje w ten sposób kilkaset litrów płynów na dobę. Powstały efekt wodorowania podnosi potencjał elektrochemiczny soków i tym samym stwarza tak pozytywny dla naszego organizmu płynny lek. Następnego dnia mieliśmy na swoim stoisku wodę pobraną z drzewa kilka godzin wcześniej, i podczas specjalnie przeprowadzonej sesji pomiarowej okazało się, że sok ten osiągnął poziom REDOX -496mV !! Przy okazji potwierdziły się uwagi różnych osób o skuteczności działania naszego Generatora H+. Kilku godzinne stosowanie tego produktu w wodzie spowodowało że poziom REDOX takiej próbki wzrósł do poziomu  prawie -600mV.

Czytaj więcej: Sok z brzozy - obniżony REDOX po 24 godzinach
Super User
Kategoria:
Autor:
A tu ciekawe badania na działanie wody wodorowanej na rośliny:
Ren, Peng-Ju , Jin, Xin , Liao, Wei-Biao , Wang, Meng , Niu, Li-Juan , Li, Xue-Ping , Xu, Xiao-Ting , Zhu, Yong-Chao
Źródło:
Ogrodnictwo, ochrona środowiska i biotechnologia 2017 v.58 nr 6 pp. 576-584
ISSN:
2211-3452
Przedmiot:
Lilium , Rosa , przeciwutleniacze , kwiaty cięte , elektrolity , aktywność enzymatyczna , kwiaty , hybrydy , wodór , liście , malonodialdehyd , dojrzewanie , aparaty szparkowe , żywotność wazonu , zawartość wody
Abstrakcyjny:
Wodór (H₂) działa jako ważna cząsteczka sygnałowa w różnych procesach rozwoju roślin. Uważa się, że H₂ opóźnia dojrzewanie pozbiorcze i starzenie się owoców. Jednak niewiele wiadomo na temat wpływu H₂ na starzenie się kwiatów. Badanie to zostało przeprowadzone w celu ustalenia, czy leczenie H₂ może poprawić trwałość i jakość wazonu w kwiatach ciętych lilii (Lilium spp.) I róży (Rosa hybrid L.). Poddanie działaniu 0,5% i 1% wody bogatej w wodór (HRW) zwiększyło żywotność wazonu i maksymalną średnicę kwiatu w lilii. Ponadto, obróbka 50% HRW znacznie zwiększyła żywotność wazonu i maksymalną średnicę kwiatu w kwiatach ciętych. Świeża masa i względna zawartość wody w liściach w ciętych liliach i różach zostały wzmocnione przez odpowiednie dawki HRW. W porównaniu z kontrolą, leczenie HRW zmniejszyło wielkość liścia szpary w ciętych kwiatach lilii i róży. Leczenie HRW znacznie zmniejszyło zawartość malonodialdehydu w liściach i wyciek elektrolitu w ciętych liliach. Aktywność enzymów antyoksydacyjnych poprawiła również obróbka HRW w kwiatach ciętych lilii i róży. Te wyniki sugerują, że egzogennie stosowana H₂ może poprawić trwałość wazonu i jakość po zbiorze w kwiatach ciętych dzięki utrzymaniu prawidłowego bilansu wodnego i stabilności błony oraz zmniejszeniu rozmiaru szparków i uszkodzeń oksydacyjnych.
źródło: https://pubag.nal.usda.gov/catalog/5871922?fbclid=IwAR3jY1N8qZ7rAyBgLSJNfo9QGlTNTdVqKN-1lP-KxNfNTqRZcjPEghK2Oh8
Czytaj więcej: Wpływ wody bogatej w wodór na życie i jakość wazonu w ciętych kwiatach lilii i róży
Roman Klimczyk
Kategoria:

Generator H+Temat poziomu redox-u wody, czyli potencjału elektrochemicznego zaczyna byc bardzo ważnym elementem zdrowia i życia bez chorób. Spożywanie wody o obniżonym redox-ie działa i działa skutecznie chociaż nie tak widowiskowo i widocznie jak inne - szczególnie ziołowe preparaty, czy farmakologiczne.
Generator H+ nie działa może widoczne - generowany w wodzie potencjał redoks działa na poziomie komórkowym, jest silnym  anty utleniaczem. Dzięki generowaniu wodoru, powoduje bardzo skuteczne usuwanie wolnych rodników tlenu w organiźmie - i to jednym z najbardziej skutecznych. Wiąże się to z tym, że w wodzie wytwarzany jest wolny wodór - cząsteczki H2 w formie gazowej - podczas pracy Generatora H+ widoczbne są bąbelki gazu na pręcie i w wodzie.

Pręt taki powinno włożyć się do butelki - najlepiej o dużej sztywności, np. szklanej o pojemności około 1/2 litra i dolać powinno się wodę tak, aby była ona napełniona aż pod korek. To bardzo ważne - ilość powietrza nad wodą powinna być bardzo mała - ale powinna być jednak jego mała warstwa (na poziomie 0,5 - 1 cm). Stosowanie Generatora w butelce np. do połowy napełnionej powoduje że cały wodór wydobywający się w tym procesie uwalnia się do warstwy gazu (powietrza) nad wodą i skuteczność działania (nawodorowania wody) jest dużo mniejsza.

Czytaj więcej: Generator H+ opis